top of page
חיפוש

כיצד למנוע נשירה אצל כלבים

ל מי שמגדלים כלבים, רוצים שהפרווה שלהם תהיה בריאה, מבריקה וחזקה. אלא שלעיתים מתחילה אצל הכלב נשירת שיער מוגזמת, שעלולה להיות סיבה לדאגה. לכן חשוב לדעת איך לזהות נשירה אצל כלבים, להבין מה הסיבות שגורמות לה, איך ניתן לטפל בה ואף למנוע אותה מראש.

מדוע נגרמת נשירה אצל כלבים?

לנשירת שיער של כלבים יכולות להיות סיבות שונות. מומלץ להכיר אותן כדי לדעת איך ומתי לפעול, על מנת לטפל בנשירה ולמנוע אותה כאשר היא הופכת לנשירה מוגזמת. הנה כמה מהסיבות הנפוצות לכך:

גורמים גנטיים ונטיית הגזע

גזעי כלבים מסוימים נוטים יותר לנשירת שיער, בגלל ההרכב הגנטי שלהם. למשל, כלבי שיצו ידועים בבעיית הנשירה שלהם. לכן חשוב להיות מודעים למאפייני הגזע של הכלב, ולנטייה שלו לפתח נשירה משמעותית.

תזונה לקויה וחסרים תזונתיים

לתזונה מאוזנת ומזינה תפקיד משמעותי בשמירה על בריאות הפרווה של הכלב. כאשר חסרים לו חומרים מזינים וחיוניים, זקיקי השיער שלו עלולים להיחלש, מה שמוביל לנשירת שיער מאסיבית. כדי למנוע זאת, חשוב לספק לו מזון באיכות גבוהה, העונה על הצרכים התזונתיים הספציפיים שלו.

חוסר איזון הורמונלי ובעיות בבלוטת התריס

בלוטת התריס אחראית על האיזון ההורמונלי של הכלב. כאשר מתעוררת בעיה בבלוטה ונוצר חוסר איזון הורמונלי, הדבר יכול לגרום לנשירה של פרווה אצל כלבים. כאשר מבחינים בנשירה יוצאת דופן, כדאי להתייעץ עם וטרינר על מנת שיבדוק את מצבו ההורמונלי של הכלב, וימליץ על טיפול מתאים במידת הצורך.

אלרגיות ומחלות עור

כאשר כלב משיר שיער בכמות רבה, כדאי לבדוק האם קיימת אלרגיה או מחלת עור כלשהי. חשיפה לאלרגנים, כגון מזונות מסוימים או גורמים סביבתיים, עלולה לעורר נשירה מוגזמת. במקרים כאלה, זיהוי וטיפול באלרגיה או במחלת העור, חיוני על מנת למנוע נשירת שיער.

מתח, חרדה וגורמים סביבתיים

גם מצבים נפשיים כמו מתח וחרדה, עלולים לגרום לכלב להשיר המון שיער. שינויים בסביבתם, חרדת נטישה או חוויות טראומטיות, יכולים להשפיע על בריאות הפרווה שלהם. יצירת סביבה רגועה ונטולת מתחים, יחד עם פעילות גופנית סדירה וגירויים מנטליים, עשויה לסייע במניעה של נשירה מוגזמת.

מניעת נשירה אצל כלבים

נשירת שיער של הכלב אינה גזירה משמיים, ובהחלט ניתן למנוע אותה מבעוד מועד או לטפל בה אחרי שכבר החלה. כדי לעשות זאת באופן הנכון ביותר, כדאי להקפיד על מספר כללים חשובים:


1.תזונה מאוזנת ומזינה

כדי לוודא שהתזונה של הכלב אינה פוגעת במצב הפרווה שלו, חשוב לבחור במזון איכותי, שעונה על הצרכים התזונתיים הספציפיים שלו. רצוי לבחור במזון שמכיל רכיבים שתורמים לשיפור בריאות העור והפרווה. חומרים מזינים אלה שומרים על בריאות זקיקי השיער, וכך מונעים ממנו לנשור. אלה יכולים להיות חומצות שומן אומגה 3, ביוטין ואבץ.

2.תוספי תזונה

במקרה הצורך, ניתן לתת לכלב תוסף ייעודי לחיזוק הפרווה, או להשתמש באמפולות נגד קרציות ופרעושים, שמכילות גם חומרים שמחזקים את הפרווה ושומרים על בריאותה. לדוגמא, ישנן טבליות שמכילות שמרי בירה, שום וביוטין (ויטמין B), שתורמים לצמיחת פרווה מבריקה וחזקה, ומונעים נשירה עודפת. בנוסף, הם מסייעים להחלמה של עור פצוע, תורמים לבריאות מערכת העיכול ויכולים לעזור באופן טבעי בהרחקת פרעושים וקרציות.

3.הברשת השיער

מומלץ להבריש את השיער של הכלב באופן קבוע, כדי למנוע נשירה נרחבת. הדבר עוזר להסיר שיער שכבר נפרד מהעור, להפיץ את השמנים הטבעיים של הפרווה ולהמריץ את זרימת הדם לזקיקי השיער. חשוב לבחור את אביזרי הסירוק הנכונים לסוג הפרווה של הכלב, למשל כפפת סירוק או מברשת ברזל.

4.רחיצה

שמירה על היגיינה וטיפוח העור חיונית למניעת נשירת שיער. כדאי לרחוץ את הכלב בקביעות בעזרת שמפו עדין ייעודי לכלבים, שלא יסיר את שכבת השמנים האתריים של הפרווה. השמפו יחדיר לחות לעור כדי למנוע יובש וגירוי, שגם הם עלולים להוביל לנשירה מוגזמת.

5.טיפול בבעיות בריאותיות

ביקורים סדירים אצל הווטרינר חיוניים לבריאותו הכללית של הכלב, וגם לבריאות הפרווה. זאת מכיוון שבעיות בריאותיות שונות עלולות לגרום בין היתר לנשירת שיער. בדיקות דם ובדיקה פיזית יסודית עשויים לסייע בזיהוי אלרגיות, חוסר איזון הורמונלי או מצבים אחרים, שיש לטפל בהם כדי למנוע נשירה.

6.שיפור התנאים הסביבתיים

מכיוון שלמתח ולחרדה יש השפעה על בריאות הפרווה והעור, חשוב ליצור סביבה נטולת מתחים עבור הכלב, ולהוסיף גירויים מנטליים. כמו כן חשוב לשמור על פעילות גופנית סדירה ומרחב למנוחה.

בנוסף, על מנת להפחית את הסיכוי לאלרגיה, יש לשמור על סביבת מגורים נקייה, למשל שאיבת אבק באופן קבוע, שימוש בגלילי דבק לאיסוף הפרווה וכיבוס של מצעי הכלב לעתים קרובות.

נשירת שיער אצל כלבי שיצו

כלבי שיצו ידועים בשיערם הארוך והצפוף, הדורש תשומת לב מיוחדת על מנת למנוע נשירת שיער. בנוסף לאמצעי המניעה שהוזכרו לעיל, הנה כמה טיפים נוספים למי שמגדלים כלב שיצו:

  • טיפוח סדיר של הפרווה, כולל הברשה יומיומית וגזירת השיער הארוך למניעת קשרים.

  • שימוש במרככי שיער כדי להקל על הסירוק ולהפחית נשירה.

  • מומלץ לא להשתמש באביזרי תסרוקת שונים, שעלולים לגרום למתיחת השיער, להוביל לשבירה שלו ולעודד לנשירה.

  • יש לערוך באופן קבוע בדיקה של העור לזיהוי גירויים או זיהומים. זאת מכיוון שכלבי שיצו מועדים לבעיות עור, שעלולות לגרום לנשירת שיער.

Happy Tails - מוצרים לטיפול ומניעה של נשירת שיער של כלבים מניעה של נשירת שיער אצל כלבים הינה חלק חשוב מהשמירה על בריאותם ורווחתם הכללית. כאשר מבינים ומזהים את הסיבה לנשירה ונוקטים באמצעי מניעה באופן יזום, ניתן לשמור על הפרווה של הכלב בריאה ולמנוע מראש נשירה מוגזמת. אנחנו ב Happy Tails נשמח להמליץ לכם על מוצרים שיסייעו לכם בכך, כמו מזון איכותי שמכיל חומרים מזינים התורמים לבריאות השיער; תוסף מזון ייעודי לחיזוק הפרווה; אביזרים להברשת שיער הכלב ועוד. במידע ואתם זקוקים למידע נוסף או שיש לכם שאלות, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 051-522-8845

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כל מי שמגדל בבית כלב, מכיר היטב את ההתלבטות לגבי סוג המזון שהוא יאכל. זאת מכיוון שבחירת אוכל מומלץ לכלבים מהווה חלק מרכזי בגידול אחראי של הכלב. בשוק קיימים סוגים רבים של מזונות ייעודיים לכלבים, כך שהמ

גם מגדלי חתולים מנוסים, יענו על השאלה "האם אפשר לקלח חתול" במילה אחת - לא. ואכן, רובם אינם רוחצים את החתול שלהם. זאת מכיוון שקיים מיתוס לפיו חתולים לא אוהבים מגע עם מים ושאין שום צורך לקלח אותם. סיבה

כל מי שמגדל כלב, צריך לדעת אילו מזונות בטוחים ובריאים עבורו. מגדלי כלבים אחראים באופן בלעדי על התזונה הכוללת של הכלב שבאחריותם, ממש כמו בגידול של ילדים קטנים. לכן חשוב לדעת בדיוק מה מותר לכלבים לאכול,

bottom of page